Restaurant Brands International un Burger King viennozīmīgi nosoda Krievijas iebrukumu Ukrainā

Burger King Krievijā nav uzņēmumam piederošu restorānu un šajā tirgū vietējais restorānu operators darbojas pamatojoties uz franšīzes līgumu. Burger King zīmola īpašnieks - uzņēmums Restaurant Brands International (www.rbi.com) pēc tam, kad Krievija uzsāka karadarbību Ukrainā, nekavējoties pieprasīja, lai Krievijas franšīzes ņēmējs apturētu Burger King restorānu operēšanu Krievijas tirgū. Taču Krievijas franšīzes ņēmējs līdz pat šodienai nav piekritis restorānu slēgšanai un turpina restorānu darbību Krievijā. Savā atbildes solī Burger King apturēja visa veida korporatīvo atbalstu Krievijas franšīzei, tostarp operatīvās un mārketinga aktivitātes un pārtrauca piegādes ķēdes Krievijas restorāniem, tāpat ir iesaldētas visas ar Krieviju saistītās investīcijas un paplašināšanās plāni. Ukrainas atbalstam Burger King mātes uzņēmums ir nolēmis no Krievijas uzņēmējdarbības ienākošos franšīzes ieņēmumus novirzīt humānās palīdzības sniegšanai Ukrainas kara bēgļiem. Turklāt uzņēmums ir ziedojis 1 miljonu dolāru bēgļu glābšanas organizācijai ÜRO Bēgļu Palīdzības Komisariātam UNHCR).

Papildus informācija RBI mājaslapā : https://www.rbi.com/English/news/news-details/2022/Actions-on-Burger-King-Russia/default.aspx

Krievijas agresija pret Ukrainu ir nepieļaujama un mēs to pilnībā nosodām. Baltijas valstīs Igaunijā, Latvijā un Lietuvā ātrās ēdināšanas ķēdes Burger King® franšīze pieder Tallink Grupp. Burger King Baltijas valstīs un Krievijā darbojas autonomi un kontakti starp to franšīzes ņēmējiem ir pilnībā pārrauti. Šodien Tallink Grupp kara bēgļiem piedāvā bezmaksas pārbraucienus, vedot kā Ukrainas bēgļus, tā viņiem ziedoto humāno palīdzību. Turklāt esam atvēruši savas durvis visiem bēgļiem, kas vēlas atrast darbu Tallink un tā meitas uzņēmumos Igaunijā.